Şanlıurfa'da sabah işe gidiş ve akşam işten dönüş saatlerinde toplu ulaşımda yoğunluk yaşanıyor. Vatandaşlar yaşanan yoğunluğa isyan etti.
Şanlıurfa'nın merkez Haliliye, Karaköprü ve Eyyübiye ilçelerinde sabah işe giden Şanlıurfalılar toplu ulaşımda yoğunluk yaşadı. Karaköprü Seyrantep'de otobüs duraklarının kalabalık olduğu görüldü.
Toplu ulaşım araçlarını bekleyen vatandaşlar duraklarda yoğunluk oluşturdu. Otobüslerin ve otobüs duraklarının ise kalabalık olduğu görüldü.
Otobüs bekleyen vatandaşlardan Nezif Demir, "TOKİ Maşuk Mahallesi'ne gitmek için toplama durağında bekliyorum.Ancak gördüğünüz gibi duraklarda büyük bir yoğunluk var,çok kalabalık insanlar.Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül,sosyal medyada 174 otobüs aldık diyor.Çarşaf çarşaf paylaşımlar yapıyor.Bir gün gelsin duraklarda bu vatandaşların sıkıntısını yerinde görsün.Kimse görevini düzgün yapmıyor." dedi. Osman Deniz de, "Ben şimdi Eyyübiye'den buraya geldim.Otobüs bekliyorum Seyrantepe'ye bineceğim, Duraklar çok kalabalık, şu an gelen otobüslere binmek için insanlar yarış halinde birbirlerine ezme tehlikesi atlattı.Çocuklu bayanlar biraz önce gelen otobüslere binemedi.Yaşlılar ayakta eve gitmek zorunda kalıyor.Beyazgül,neden vatandaşlara bu eziyeti yapıyor.Yazıktır günahtır.Böyle başkanlık olmaz" diye konuştu.