İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Maarif Müfettişleri Başkanı Özcay Orak, İl Milli Eğitim Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetlerinden Sorumlu Şube Müdürü Ali Keser, ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri ve güvenlik görevlileri katıldı.
Tüm Türkiye’de olduğu gibi Şanlıurfa’da da 23-24 Kasım tarihlerinde yapılacak olan TEOG sınavına, 578 okulda toplam 41 bin 6 yüz 14 öğrenci katılacak. Sınavda 4 bin 577 öğretmen görev alacak. Sınav soru kitapçıkları köy okullarına sınav sabahı saat 05.30, ilçe ve merkezdeki okullara da saat 06.30 ile 07.30 saatlerinde iki güvenlik görevlisi eşliğinde gönderilecek. Mazeret sınavları 17-18 Aralık 2016 tarihlerinde yapılacak, sınav sonuçları ise 2017 yılının ocak ayında açıklanacağı bildirildi.
İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, toplantının sonunda sınava girecek tüm öğrencilere başarılar diledi.
ŞANLIURFA(RUHA AJANS)